Tikrosios daiktų funkcijos, apie kurias mes niekada taip ir nežinojome
[fblike]
Daugelį čia esančių daiktų jeigu nenaudojame kiekvieną dieną, tai tikrai dažnai. Absurdiškiausia tai, kad mes jais naudojamės nevisai taisyklingai. Tikrosios šių daiktų funkcijos Jūs paprasčiausiai nežinojote ir tiek. Tačiau dabar mes išmokysime Jus teisingai naudotis įvairiais dalykais.
Visą laiką galvojote, jog skylutė ant tušinuko dangtelio yra tam, jog šis neišdžiūtų?
Iš tiesų, yra dar vienas dalykas, dėl kurio ir padaryta ši skylutė. Pasitaiko nelaimingų atvejų, jog kamštelis yra nuryjamas – skylė neleidžia uždusti. Tad, jeigu vaikas praryja dangtelį, skylės dėka jis vistiek gaus orą per kvėpavimo takus.
Kam reikalinga dar viena skylė ant spynos?
Ši skylė padaryta tam, kad sumažintų vandens patekimą į spyną ir ji nepradėtų rūdyti. Be to, per šią skylę spyna gali būti sutepama.
Kas tai per daiktas ant įvairiausių kabelių?
Daugelis kompiuterių ar kitų elektroninių prietaisų įkrovikliuose turi cilindro formos gumbelius. Ar žinote kam jie skirti?
Įdomiausia yra tai, kad čia nėra jokių mikroschemų ar kitų elektroninių prietaisų. Jeigu pabandysite atidaryti šią „dėžutę“, nieko įdomaus ten nerasite.
Tiesiog elektros maitinimo kabelis jame yra persuktas per ferito šerdį. Kas yra feritas? Tai cheminis geležies oksido mišinys, kuris yra laikomas vienu geriausiu magnetiniu izoliatoriumi.
Nėra paslaptis, kad kiekvienas maitinimo kabelis yra elektromagnetinių trukdžių šaltinis, kuris gali pakenkti vidiniams kompiuterio komponentų signalams.
Pasirodo, jog ši paprasta gudrybė labai efektyviai slopina elektromagnetinius trikdžius ir apsaugo elektroniką nuo pavojingų signalų.
Kodėl „Apple“ adapteriai turi šiuos ‘sparnus’?
Turbūt pamačius nuotrauką, viskas pasidaro aišku. Tai padaryta tam, kad laidus būtų galima gražiai susivynioti.
Kodėl šalia Iphone telefonų kameros yra skylutė?
Daugelis manė, jog tai padeda išgauti ryškesnį vaizdą ar padaro, jog akys nuotraukose nebūtų raudonos. Tačiau, tai neturi nieko bendro su kamera. Iš tiesų tai mažas mikrofonas, nukreiptas į garso šaltinį ir pagerinantis įrašinėjimo kokybę, kadangi filmuodami mes jo neliečiame.
Kam reikalingi „apskritimai“ ant kamštelių?
Šis „apskritimas“ skirtas sulaikyti anglies dioksidą butelyje.
Kam reikalinga mėlyna dalis ant trintuko?
Tikriausiai prisimenate, jog panaudojus mėlyną trintuko dalį, ji neduodavo jokios naudos, o tik subjaurodavo parašytą žodį ar net subjaurodavo lapą. O ant mėlynosios dalies dažnai būdavo nupieštas parkelio galiukas. Pasirodo, kad jis iš tikrųjų nutrina rašikliu užrašytą tekstą, tačiau kai tekstas parašytas ant kitokio popieriaus – žymiai kietesnio ir storesnio, dažniausiai skirto menininkams.
Ar žinote, kodėl prie naujo drabužio pridedama ne tik atsarginė saga, bet ir audinio gabalas?
Galvojate, jog visa tai tik pataisymui? Iš tikrųjų, pridėtu medžiagos gabalėliu galite patikrinti įvairių skalbimo miltelių poveikį rūbui.
O kam skirta maža džinsų kišenėlė?
Čia nepatogu nei susidėti monetas, nei savo išmaniojo neįsikiši. Tad kam skirta ši kišenėlė? Žymiausi džinsų gamintojai turi atsakymą. Ši kišenėlė skirta kišeniniam laikrodžiui.
Devynioliktame amžiuje kaubojai turėdavo laikrodį ant grandinėlės, kurią segdavosi prie liemenės. Tam, kad kaubojai savo laikrodžių nesudaužytų buvo sugalvota ši maža kišenėlė, į kurią jie galėtų įsidėti laikrodį.
Na gerai, o kam tada tos kniedės?
Pasirodo, kad varines kniedes užpatentavo džinsų gamybos kompanija „Levi“. Tai padarė pats jos įkūrėjas Levi Straussas, kai nugirdo angliakasius skundžiantis, jog labai greitai išplyšta jų kelnių kišenės. Tad „Levi“ sugalvojo tokį sprendimą, kaip sutvirtinti kišenių kraštus.
Kodėl sportbačių šonuose yra skylutės?
Tai skirta ne tik ventiliacijai. Skylutės naudojamos tam, kad sportbačius būtų galima stipriau užrišti. Tai turėtų leisti kojai neslidinėti bate ir padėti išvengti pūslių atsiradimo. Be to, yra manoma, jog pirmieji sportbačiai buvo skirti krepšininkams, tad tai turėjo pasitvirtinti.
Ar kada nors skrisdami lėktuvu pastebėjote tokią skylutę prie lango?
Pasirodo, toji maža skylutė lange yra gyvybiškai svarbi ir daugeliu atveju gali išgelbėti lėktuvo keleivius nuo nelaimės. Turbūt jau supratote, jog tai susiję su slėgio reguliavimu lėktuve.
Beveik visi lėktuvų stiklai yra sudaryti iš trijų sluoksnių: vidinio, kurį visi gali liesti, vidurinio ir išorinio – pastarieji du yra svarbiausi. Daugeliu atvejų skylutę turi vidurinis langas.
Kadangi lėktuvai skrydžio metu įprastai pasiekia maždaug 10 kilometrų aukštį, jis būna tokiame lygyje, kur atmosferos slėgis yra aukštas, o deguonies kiekis yra itin praretėjęs, tad netinkamas mums, žmonėms. Todėl lėktuvo salone, šių skylučių pagalba palaikomas dirbtinis spaudimas. Kadangi išorės ir vidaus spaudimų skirtumą turi atlaikyti lėktuvo konstrukcijos.
Tai kam visgi reikalinga toji skylutė?
Jos pagalba didžioji dalis spaudimo yra perkeliama nuo vidurinio lango sluoksnio išoriniam – pačiam storiausiam, tvirčiausiam ir atlaikančiam didžiausias išorinės jėgos apkrovas. Blogiausiu atveju, jeigu išorinis langas būtų pažeistas, visą apkrovą tektų perimti viduriniam sluoksniui, kuris deja nėra toks tvirtas. Bet dėl to neverta jaudintis, nes pilotai iškart pamato, kai spaudimas salone kinta, ir gali imtis greitų veiksmų – leistis žemiau ar planuoti avarinį tūpimą.
Ekspertų teigimu, be šių mažyčių skylučių lėktuvo iliuminatoriaus stiklai gali įtrūkti ar visai sudužti. Beje, per šias skylutes pasišalina tarp stiklų susikaupusi drėgmė, kuri gali sukelti lėktuvo koroziją bei jį pažeisti.
Beje, dėl to paties spaudimo lėktuvų langai yra ne kvadratiniai, o ovalo formos. Kvadratiniai lėktuvų langai buvo anksčiau, tačiau po dviejų orlaivių avarijų inžinieriai suprato, kad jie – silpnoji konstrukcijos dalis: langų kampus veikia gerokai didesnis spaudimas, dėl to šios vietos tampa pažeidžiamesnės. Vienas paprastas sprendimas – langų užapvalinimas – išsprendė problemą: tokiu atveju spaudimas subalansuojamas ir lengviau atlaiko konstrukcijos pokyčius.
Skylė puode
Žinoma, iš esmės tai reikalinga puodui pakabinti, tačiau čia galite laikyti ir samtį. Tada nereikės papildomai terlioti indų riebalais.
Kam reikalingas toks samtis?
Pasirodo, jog makaronams. Ji gali būti reikalinga vandeniui nutekinti. O taip pat ir teigiama, jog skylė parodo, kiek makaronų reikia vienai porcijai.
Kam ta rodyklė prie degalų ženklo?
Pasirodo, jog ji rodo, kurioje pusėje yra kuro bako dangtelis. Atrodo, jog visai nenaudingas dalykas. Tačiau pagalvokite apie situacijas, kai jums tenka išsinuomoti automobilį.
Kažkada matėte skylę metro pradžioje, tačiau taip ir nesupratote, kam ji skirta?
Tai reikalinga, jog liniuotė galėtų būti pritvirtinta prie vinių ar varžtų, tada ji nenuslys.
Patiko? Pasidalink su draugais 🙂
Komentarai