9 Taisyklės, Dėl Kurių Orchidėjos Žydės Visus Metus


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Orchidėjos džiugina ilgu žydėjimu, ryškiomis spalvomis ir rafinuota elegancija. Tai gėlė, kuri tinka bet kokiame interjere! Tiesa, priežiūros klaidos gali kainuoti jų grožį ir ilgaamžiškumą.

Ką reikėtų žinoti, kad šie augalai mus džiugintų žydėjimu?

Koks orchidėjos amžius?

Jeigu nusipirkote nežydinčią orchidėją ir ji nesiruošia žydėti, tuomet gali būti, kad ji dar labai „jauna“. Skirtingos orchidėjų rūšys pradeda žydėti per 1,5–3 metus. Todėl labai neskubinkite savo gėlės žydėti (o toks būdas tikrai yra). Puiku, jeigu ir „jauna“ orchidėja krauna žiedus, tačiau kyla rizika, kad jai bus sunkiau „atsigauti“ po žydėjimo.

Nejudinkite vazono

Orchidėjoms nepatinka, jeigu dažnai kilnojate jų vazoną, pernešate iš vieno kambario į kitą ir kitaip kažkur keliaujate su vazonu. Taip yra dėl to, kad jos jautriai reaguoja į pakitusį apšvietimą, o juk kiekviename kambaryje jis skiriasi. Todėl jeigu ruošiatės augalus iškraustyti iš vienos vietos į kitą, stebėkite, kad apšvietimas išliktų toks pats.

Skirkite dėmesio šaknims

Geriausia populiariausioms orchidėjoms falenopsiams rinktis permatomus vazonus, kadangi taip galėsite stebėti šaknų būklę (labai svarbu jų nepažeisti) ir prireikus imtis darbo – persodinti, palaistyti ar kaip tik – sumažinti drėgmės kiekį. Kada laistyti? Tuomet, kai šaknys būna sidabriškai pilkšvos. Visi orchidėjų augintojai sutaria, kad orchidėjas geriau laistyti mažiau, nei perlaistyti.

Apšvietimas

Orchidėjoms reikia šviesos ir kuo daugiau, tačiau mūsų šaltasis sezonas šią užduotį kaip reikiant apsunkina. Visada galima pasinaudoti specialiomis lempomis, tačiau dažnas augintojas ir be jų džiaugiasi gražiais žiedais. Labai svarbu neauginti orchidėjų tiesioginiuose saulės spinduliuose, kadangi jie gali nudeginti augalą. Visgi laikykite gražuoles orchidėjas ant šviesiausios palangės.

Nedideli temperatūrų skirtumai

Pasirodo, nedideli temperatūrų skirtumai – tai lyg katalizatorius kai kurių rūšių orchidėjų žydėjimui. Naktimis temperatūra turėtų būti 4–6 laipsniais žemesnė, tačiau užtikrinti tai nėra taip paprasta. Orchidėjas vasarą ir ankstyvą rudenį galima laikyti lauke, kadangi temperatūros pokyčiai šiuo atveju natūralus dalykas. Na, o namuose galite išnešti į balkoną ar išvėdinti patalpas, tačiau pastaruoju atveju reikia būti labai atsargiems – orchidėjos dėl skersvėjų gali žūti.

Teisingai liekite orchidėjas

Tik neperlaistykite, kadangi per dažnas ir per gausus laistymas orchidėjas tikrai numarins bei supūdys šaknis. Atkreipkite dėmesį į jų šaknų spalvą, grunto sausumą/drėgnumą ir tuomet imkitės darbo. Orchidėjas galima laistyti tiesiai į vazoną arba kas 10–12 dienų pamerkti su visu vazonu į vandenį ir palaikyti. Laistymą apriboti rekomenduojama po to, kai orchidėja nužydi. Tuomet reikėtų kurį laiką augalą palikti ramybėje.

Drėkinkite orą

Orchidėjoms labai patinka drėgmė, o jeigu bus pernelyg sausa, tuomet augalas gali nukentėti. Galima šalia orchidėjų padėti indą su vandeniu, kuris garuodamas drėkins orą, arba gėles apipurkšti ir taip pagerinti jų gyvavimo sąlygas. Tai ypač svarbu, kai namuose prasideda šildymo sezonas.

Trąšos

Tręšimas padeda augalui tapti tvirtesniam ir dailesniam. Labiausiai orchidėjoms tinka kalio ir fosforo trąšos, kadangi stimuliuoja žiedų pumpurų formavimąsi. Vengti reikėtų azoto, mat jis gali stabdyti šį procesą.

Nebijokite „išgąsdinti“ augalo

Kartais tam, kad augalas pražystų, reikia šiek tiek streso. Būna, kad sąlygos orchidėjoms idealios, tačiau jos nežydi, augina lapus. Patariama tokiu atveju kurį laiką orchidėją palaikyti vėsiau, žemesnėje temperatūroje, pavyzdžiui, balkone. Orchidėjos, norėdamos išlikti ir neišnykti, pradės daugintis (žydėti).

Komentarai

Reklama